Systemy montażu

it2-2018.pdf

1. Panele typu Dryback

Montaż paneli LVT typu Dryback polega na przyklejeniu ich do podłoża przy użyciu kleju. Grubość całkowita Panela LVT wynosi ok. 2-3mm grubości. W celu prawidłowej instalacji posadzki z Paneli LVT obligatoryjnie należy wykonać podłoże z cienkowarstwowej masy wyrównującej. Ma to na celu uzyskanie równego, gładkiego podłoża oraz związanie luźnych ziaren pochodzących z podkładu. System ten jest najbardziej odporny na ewentualne zalania. Istnieje możliwość wymiany pojedynczego elementu ze środka. 

Alternatywną metodą jest zastosowanie specjalnego podkładu XTRAFLOOR™ Flex Pro do szybkiego montażu.

2. Panele typu Click

Jest to rodzaj podłogi LVT, posiadający najprostszy i najszybszy system montażu dedykowany nie tylko dla profesjonalistów. Instalacja polega na układaniu paneli posiadających specjalny, trwały zamek wykonany z PVC. Wykładziny LVT typu Click posiadają od 4 do 6mm grubości i również jak w przypadku paneli Loose-Lay można je montować na istniejących podłożach, jednak każdorazowo należy użyć specjalnego podkładu dedykowanego do tego rodzaju podłóg LVT  XTRAFLOOR™ Flex Pro, XTRAFLOOR™ Base lub podobnych. Ze względu na zamek ewentualna wymiana pojedynczego elementu wymaga demontażu fragmentu podłogi.

3. Panele typu Loose-Lay

Podłogi winylowe LVT typu Loose-Lay montujemy przy użyciu płynu antypoślizgowego. Panel posiada grubość całkowitą ok. 4-5mm grubości, a jego warstwa spodnia wyposażona jest w specjalne gripery i w zależności od producenta może być pokryta fabrycznie specjalnym klejem. Ten rodzaj podłogi LVT można układać na już istniejących podłożach pod warunkiem, że są stabilne, równe i gładkie. Ewentualna wymiana pojedynczego panela jest bardzo szybka i prosta. Alternatywną metodą montażu jest zastosowanie specjalnego podkładu XTRAFLOOR™ Flex Pro do szybkiego montażu.